Autor: MJData:  18.01.2018

AKADEMIA MŁODEGO SPEDYTORA

Akademia Młodego Spedytora to program kształcenia dedykowany studentom II stopnia logistyki Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, którzy chcą poznać praktyczne aspekty pracy na stanowisku spedytora. Pomysłodawcą i organizatorem tej inicjatywy jest przedsiębiorstwo Multicco Sp. z o.o.

Akademia Młodego Spedytora to program dla ambitnych studentów, który umożliwia zdobycie praktycznego doświadczenia pod okiem ekspertów z branży TSL. Zajęcia w ramach Akademii odbywają się w trakcie 3-miesięcznego stażu w przedsiębiorstwie i są bezpłatne. Ich program obejmuje:

• omówienie strategii przedsiębiorstwa spedycyjnego, będącego organizatorem Akademii Młodego Spedytora,
  • przedstawienie podstaw prawnych związanych z pracą na stanowisku spedytora,
  • omówienie zagadnień z zakresu księgowości związanych z pracą spedytora,
  • zapoznanie z narzędziami niezbędnymi w codziennej pracy spedytora,
  • przedstawienie zasad i zakresu współpracy spedytora i kierowcy,
  • szkolenie praktyczne.
  •

Akademia Młodego Spedytora kończy się egzaminem. Uczestnicy otrzymują certyfikaty potwierdzające udział w programie, a najlepsi studenci mogą liczyć na propozycję zatrudnienia.

Osoby zainteresowane udziałem w Akademii proszone są o kontakt z koordynatorkami projektu ze strony Wydziału Inżynierii Zarządzania – dr Martą Jarocką oraz dr Urszulą Ryciuk.