Autor: WIZData:  16.01.2018

Pierwsza edycja EUD za nami. Z kolejną ruszamy w marcu!

W sobotę 13 stycznia 2018 r. odbyła się uroczystość zakończenia pierwszej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) funkcjonującego przy Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, a powołanego przez Fundację Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie. Był to zarazem ostatni szósty zjazd pierwszej edycji EUD. Wydarzenie miało szczególny charakter. Był to dzień, w którym najmłodsi studenci naszej społeczności akademickiej pisali egzamin podsumowujący. Trzeba nadmienić, iż test jaki rozwiązywały dzieci dotyczył wiedzy zdobywanej podczas wszystkich spotkań i został zatwierdzany przez ekspertów zewnętrznych. Poza tym system oceniania miał restrykcyjny charakter - za niepoprawne odpowiedzi obowiązywały punkty ujemne.

Najmłodsi studenci poradzili sobie świetnie, a trzech najlepszych otrzymało nagrody rzeczowe. Najlepszymi studentami pierwszej edycji EUD zostali: Kamila Niemotko, Zuzanna Lewicka oraz Stanisław Kossakowski. Wręczenia nagród dokonała osobiście Pani Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania prof. Joanna Ejdys. Pogratulowała nie tylko wyróżnionym, ale wszystkim studentom EUD zaangażowania i ogromnej chęci poszerzania wiedzy. Na uroczystości kończącej tę edycję byli obecni rodzice, którzy także uczęszczali na organizowane w ramach tego przedsięwzięcia wykłady. Nie zabrało też wolontariuszy. Najmłodsi słuchacze zawsze mogli liczyć na pomoc i wsparcie starszych kolegów.

Podziękowania należą się szczególnie członkom Studenckiego Koła Naukowego Logistyki LogiSQUAD oraz przedstawicielom tworzącego się Koła Naukowego Tred Setters. "Cieszą nas bardzo pozytywne opinie, słowa uznania i wiele przejawów okazanego zadowolenia ze strony dzieci i ich rodziców" - powiedziały Marta Jarocka oraz Urszula Widelska, koordynatorki EUD. Nadmieniły, że kolejna edycja jest tuż tuż, bo  w marcu tego roku. Rekrutacja rusza w lutym. Do zobaczenia na drugiej edycji EUD już w marcu! Wiele ciekawych tematów przed nami!

Zdjęcia: Emilia Laskowska