Autor: ELData:  21.12.2017

Spotkanie opłatkowe 2017

Dnia 20 grudnia 2017 r. o godzinie 14.30 na Wydziale Inżynierii Zarządzania odbyło się Spotkanie Opłatkowe. W uroczystości uczestniczyły władze Wydziału, obecni i byli pracownicy oraz studenci. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili zaprzyjaźnieni z Uczelnią duszpasterze akademiccy: Ks. dr Adam Miastkowski, Ks. mitrat Grzegorz Misijuk. W imieniu organizatorów, Katedry Finansów i Rachunkowości, dr Anna Dyhdalewicz oraz dr inż. Sławomir Ignatiuk zainaugurowali całe spotkanie oraz powitali zebranych gości.

Następnie głos zabrała Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania, prof. dr hab. Joanna Ejdys, która przedstawiła liczne osiągnięcia zarówno pracowników, jak i studentów Wydziału, wypracowane w minionym roku oraz złożyła im serdeczne gratulacje. Pani Dziekan życzyła zebranym zwolnienia tempa w okresie świąteczno – sylwestrowym i radosnych spotkań w gronie najbliższych.

Swoimi refleksjami na temat celebrowania Świąt Bożego Narodzenia podzieli się dostojni Duchowni – Ks. dr Adam Miastkowski, Duszpasterz Akademicki z Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białymstoku oraz Ks. mitrat Grzegorz Misijuk, Proboszcz Parafii Prawosławnej Św. Wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy. Wystąpienie Duchownych poprzedziło odczytanie przez Mateusza Andruszkiewicza, studenta Wydziału Inżynierii Zarządzania, fragmentu Pisma Świętego, Ewangelii wg św. Łukasza.

Swoje życzenia oraz świąteczne wspomnienia przedstawili także studenci naszego Wydziału. Przewodniczący Samorządu Studenckiego Wydziału Inżynierii Zarządzania – Bartosz Nienałtowski wraz z Pauliną Landyak, Karoliną Rajkowską i Mateuszem Andruszkiewiczem, w żartobliwy sposób powiązali magię świąt z zajęciami akademickimi.

W magiczny nastrój świąt wprowadził uczestników spotkania opłatkowego zespół w składzie: Klaudia Jermacz, Ewa Grądzka - vocal i Paweł Dardziński - pianino, podczas niezwykłego wykonania świątecznego utworu słowno-muzycznego.

Oficjalną część spotkania zakończył prof. dr hab. Zbigniew Korzeb, który w imieniu Katedry Finansów i Rachunkowości przekazał wszystkim świąteczne życzenia. Zwrócił się także z życzeniami do studentów z zagranicy. Dalej nastąpiła uroczysta i wzruszająca tradycja dzielenia się Opłatkiem oraz poczęstunek wigilijny.

Spotkanie było wyjątkowe z uwagi na oprawę artystyczną - koncert kolęd wyśpiewanych pięknie przez Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Pani profesor Wioletty Miłkowskiej.

Krótka relacja video link