Autor: EGData:  13.11.2017

Wizyta profesora Wen-Shai Hung z Tajwanu

W dniach 6 - 10 listopada 2017 r. Politechnika Białostocka gościła profesora Wen-Shai Hung z Providence University na Tajwanie, który przebywał na naszej uczelni w ramach programu „Erasmus+ kraje partnerskie”. Profesor jest wykładowcą takich przedmiotów, jak: ekonomia, finanse publiczne, ekonomia rynku pracy, a także zarządzanie międzykulturowe.

Pobyt Profesora na Wydziale Inżynierii Zarządzania obejmował: udział w seminarium naukowym organizowanym przez Międzynarodowy Chiński i Środkowo-Wschodnioeuropejski Instytut Logistyki i Nauki o Usługach, spotkania z panią prof. Joanną Ejdys, Dziekanem Wydziału, dr Ewą Rollnik-Sadowską i dr. Łukaszem Nazarko, Prodziekanami, a także dr Ewą Glińską, pełniącą funkcję wydziałowego koordynatora programu Erasmus+. Podczas rozmów prowadzonych z Profesorem ustalono zasady przyszłej współpracy Wydziału Inżynierii Zarządzania z Providence University na Tajwanie, w tym także podpisanie umowy o podwójnym dyplomowaniu na studiach magisterskich. Ponadto Profesor Wen-Shai Hung przeprowadził wykłady dotyczące kultury reprezentowanego przez siebie kraju dla studentów kierunku logistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.