Autor: JSData:  27.09.2017

W dniach 20 – 22 września 2017 roku pięcioro pracowników naukowo – dydaktycznych Wydziału Inżynierii Zarządzania wzięło udział w międzynarodowej konferencji naukowej 8th International Conference on Engineering, Project, and Production Management (EPPM2017). Konferencja zorganizowana została w Ammanie (Jordania) przez Al-Zaytoonah University of Jordan.

To ósme już spotkanie naukowców z całego świata zostało zainicjowane w roku 2010 przez Association of Engineering, Project, and Production Management (EPPM) z siedzibą na Tajwanie. Poprzednie edycje konferencji odbyły się: dwukrotnie w Australii (Gold Coast, Queensland) i na Tajwanie (Singapore, Pingtung) oraz w RPA (Port Elizabeth), Tajlandii (Bangkok), Wielkiej Brytanii (Brighton). W 2016 roku konferencja ta została po raz pierwszy zorganizowana w Polsce, przez Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Tematyka konferencji obejmowała zagadnienia z pogranicza obszarów nauk technicznych i społecznych. Uczestnicy reprezentujący 20 krajów świata wygłosili ponad 50 referatów, których tematyka obejmowała zagadnienia inżynierii zarządzania, zarządzania procesami i projektami, zarządzania technologiami, badań operacyjnych i systemów wspomagania decyzji, inżynierii produkcji, logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania jakością, zrównoważonych technologii, zarządzania ryzykiem, inżynierii przemysłowej.

Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej reprezentowany był na tej konferencji przez:

• prof. zw. dra inż. Joanicjusza Nazarko („Corporate foresight in companies – assumptions,
    functions and models”);
  • dr hab. inż. Katarzynę Halicką („The reference methodology of prospective analysis of technology in production engineering”);
  • dr inż. Annę M. Olszewską („Analysis of changes in perception of organizations quality maturity”);
  • dra inż. Arkadiusza Jurczuka („Identification and tracking of process inconsistency in manufacturing enterprises”);
  • dr Julię Siderską („Cloud Manufacturing – the Adoption of Virtual Production Line to soft resources analysis”).