Autor: EG, MJData:  17.07.2017

Drugi tydzień Szkoły Letniej w Chinach

Skończył się kolejny tydzień Szkoły Letniej Logistyki 2017 w School of Business Zhejiang University w Ningbo w Chinach. Program drugiego tygodnia pobytu zawierał nie tylko zajęcia merytoryczne, ale również obfitował w ćwiczenia praktyczne, w tym także obejmujące wizyty studyjne w kilku przedsiębiorstwach logistycznych, takich jak m. in.: Swire Cold Chain Logistics, Skylark, Suzuyo Logistics, Baichuan Gangtong, Sinotrans, Xinggang Cold Chain oraz Ningbo Port Cold Chain Logistic Center. Studenci mieli okazję zwiedzić terminale kontenerowe i magazyny, a także poznać wykorzystywane w nich sposoby zarządzania.

Niezwykłym doświadczeniem była także możliwość zwiedzania Międzynarodowego Parku Logistycznego, a przede wszystkim sąsiadującego z nim portu w Ningbo, będącego piątym pod względem wielkości portem morskim na świecie. Warto dodać, że obsługuje on rocznie ponad 100 mln ton ładunków, przyjmuje transporty surowców i gotowych wyrobów m.in. z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Oceanii.

Uczestnicy Szkoły byli także honorowymi gośćmi dwóch interesujących wydarzeń organizowanych w tym czasie w Ningbo. W dniu 11 lipca 2017 r. wzięli udział w International Shipping Service Innovation and Development Forum, podczas którego wysłuchali dyskusji panelowych na temat innowacji i zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą międzynarodowej żeglugi morskiej.  Z kolei 13 lipca 2017 r. mieli możliwość uczestnictwa w ceremonii podpisania umowy o współpracy pomiędzy Ningbo Institute of Technology Zhejiang University a Parkiem Logistycznym w Ningbo. Podczas uroczystości, w której udział wzięli przedstawiciele lokalnych uczelni, biznesu, organizacji wspierających przedsiębiorczość, lokalnych mediów, uczestnicy Szkoły Letniej zaprezentowali Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej w szerszym kontekście rozwoju województwa podlaskiego i miasta Białystok.