Autor: WZData:  18.05.2017

Finał projektu „Tobo edition”– w Białostockim Parku Naukowo – Technologicznym

Studenci Wydziału Zarządzania PB zwycięzcami!

16 maja 2017 r. przeprowadzony został uroczysty finał projektu „Science Battle – Tobo edition”. W bieżącym roku został on zrealizowany przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny wraz z firmą Tobo Datczuk Sp. j. przy współpracy mentora naukowego z Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej dr inż. Olgi Orynycz.

Studenci białostockich wyższych uczelni, przez trzy miesiące, z zaangażowaniem pracowali nad realnymi problemami biznesowymi, postawionymi przez przedsiębiorstwo.

Tematem projektu była „Identyfikacja problemów i przyczyn ich występowania, mająca na celu stworzenie systemu innowacyjnej sprzedaży w firmie Tobo”.

Studenci oraz przedstawiciele Tobo brali również udział w przeprowadzonych warsztatach tworzenia biznesplanów przy wykorzystaniu metody business model canvas oraz wystąpień publicznych.

Emocjonujący finał był szczególnym dniem dla Studentów i przedstawicieli firmy Tobo. Warto podkreślić, że o wygranej zadecydowała innowacyjność i opracowanie nowatorskich rozwiązań możliwych do bezpośredniego wdrożenia w firmie. Każdy Student zwycięskiej grupy - Bartosz Gryko, Magdalena Jarosz, Patryk Pieńczykowski, Adam Duda - otrzymał nagrody rzeczowe w wysokości 1000 zł.

Dodatkowo komisja przyznała trzymiesięczne płatne staże w firmie Tobo dla wyróżniających się studentów z Wydziału Zarządzania  - Krzysztof Kurianowicz i Magdalena Jarosz).

Realizacja „wyzwania” stworzyła Studentom szansę na zdobycie odpowiedniego doświadczenia i uzupełnienia wiedzy zdobytej na studiach oraz zrobienia pierwszego kroku zawodowego.