Autor: WZData:  09.05.2017

Sukces studentów Koła Naukowego „ADaBiz”

Sześcioro członków Studenckiego Koła Naukowego Analizy Danych w Biznesie ADaBiz uczestniczyło w dniach 4 – 6 maja 2017 roku w II Ogólnopolskiej Konferencji Uniwersytecka Liga Logistyków zorganizowanej przez Studenckie Koło Naukowe NKL Dialog, działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Głównym punktem konferencji był finał konkursu dotyczącego opracowania koncepcji długofalowego zarządzania logistycznego w Branży Automotive, w którym nasi studenci zajęli dwa pierwsze miejsca pokonując pozostałe drużyny finałowe.

Złoty Puchar i Złote Dyplomy Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach otrzymał zespół w składzie: Ewelina Maria Kikolska, Beata Otoka i Daniel Tochwin. Srebny Puchar i Srebrne Dyplomy otrzymały: Diana Dubaniewicz, Agnieszka Ostrowska i Weronika Pełszyńska. Wszyscy laureaci są studentami III roku logistyki.

Podczas konferencji nasi studenci uczestniczyli w wielu interesujących wydarzeniach, takich jak: warsztat Practical problem solving, zorganizowany przez firmę Lear Corporation,  warsztat Współczesne zarządzanie projektami, prowadzony przez Piotra Drosdzola, wizyty studyjne w fabryce FCA Poland oraz w przedsiębiorstwie Luca Logistics Solutions. Ponadto studenci zwiedzili Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie, jesteśmy dumni z naszych studentów!

Studenckie Koła Naukowe ADaBiz działa przy Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej  od marca 2017 roku pod opieką dr Katarzyny Dębkowskiej i dr Julii Siderskiej.