Autor: MJData:  09.02.2017

Wydział Zarządzania otrzymał licencję do gry symulacyjnej PROCeed „Łańcuch dostaw”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych studentów, dotyczących nowych i bardziej efektywnych form nauczania, wprowadzamy nową, innowacyjną metodę kształcenia opartą na komputerowych grach symulacyjnych. Wydział Zarządzania otrzymał licencję do gry symulacyjnej, z której będą korzystali głównie studenci logistyki.

Gra PROCeed „Łańcuch dostaw” jest jedną z gier z zakresu ciągłości działania stworzoną przez firmę ITTI sp. z o.o.

Areną wydarzeń jest obszar zachodniej Polski, gdzie znajdują się: centrum magazynowe Dostawcy, terminal kontenerowy w Gądkach pod Poznaniem, port w Gdańsku oraz poszczególne magazyny Odbiorcy w Szczecinie, Lesznie, Rawiczu i Wrocławiu.

Gra składa się z 20 wątków (sytuacji problemowych), związanych z kolejnymi etapami dystrybucji towarów. W ramach określonych tras przy wykorzystaniu dostępnych środków transportu odbywa się realizacja kolejnych zamówień. Podczas gry należy zadbać o to, aby przesyłka została dostarczona w terminie, bez uszkodzeń i przy możliwie niskim koszcie. Ponadto, model gry zawiera bazę około 200 pytań z zakresu logistyki, które mogą zostać zadane graczom w trakcie przebiegu danej rozgrywki. Po zakończeniu gry uczestnicy biorą udział w analizie jej przebiegu. Szczególny nacisk kładzie się na analizę sposobu rozwiązania problemów decyzyjnych.

Ta innowacyjna metoda nauczania pozwoli na zaprezentowanie przyszłym logistykom hipotetycznego przebiegu procesu logistycznego. Dzięki grze studenci będą mieli możliwość poznania i utrwalenia wiedzy na temat mechanizmów rynkowych w sektorze logistyki, jak również wykształcenia umiejętności wykorzystywania własnych doświadczeń do doskonalenia przyszłych działań.

Więcej informacji na temat gry można znaleźć na stronie internetowej firmy ITTI: http://www.proceed.com.pl/