Autor: MJData:  01.02.2017

Studenci z LogiSQUAD na stażu w Adampolu

Studenci z Koła Naukowego Logistyki "LogiSQUAD" na stażu w przedsiębiorstwie Adampol S.A.

W dniu 1 lutego 2017 roku dwunastu członków Studenckiego Koła Naukowego Logistyki "LogiSQUAD" rozpoczęło 4-miesięczny staż w przedsiębiorstwie Adampol S.A. Studenci będą realizowali dwa projekty naukowo-badawcze: „Czas, przebieg i flota - optymalizacja w dystrybucji samochodów po Niemczech” oraz „Usprawnianie procesów magazynowych”. Przedsięwzięcie to możliwe jest dzięki podpisanej w 2015 roku umowie o współpracy pomiędzy Politechniką Białostocką a przedsiębiorstwem Adampol S.A.

Adampol S.A. prowadzi działalność w zakresie międzynarodowego i krajowego transportu samochodów osobowych, dostawczych i półciężarowych. Oprócz transportu i spedycji świadczy usługi logistyczne, magazynowe oraz serwisowe. Codziennie odbiera i dowozi około 600 ładunków dla klientów w całej Euroazji. Adampol S.A. zarządza flotą ponad 1000 transporterów specjalizowanych do przewozu pojazdów. Firma posiada swoje oddziały i przedstawicielstwa w Gdańsku, Gliwicach, Łapach, Małaszewiczach, Tychach, jak również w Wielkiej Brytanii, Belgii, Włoszech, Rosji, Niemczech, Hiszpanii, Słowacji i Czechach.

Uczestnictwo naszych studentów w stażu stwarza możliwość poszerzenia ich wiedzy, zdobycia nowego doświadczenia oraz poznania organizacji pracy lidera branży. Ponadto próba zmierzenia się z realnymi problemami logistycznymi tak dużego przedsiębiorstwa stanowi istotny element procesu kształcenia, ponieważ pozwala naszym studentom skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką biznesową. Staż stanowi również świetną okazją do rozwoju ich kreatywności i umiejętności pracy w zespole.

Trzymamy kciuki za naszych Studentów i życzymy powodzenia w realizacji projektów!

Przedsiębiorstwu Adampol S.A. z góry dziękujemy za wkład firmy w podnoszenie jakości i praktycznej wartości kształcenia na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Opiekunkami Koła są: dr Marta Jarocka i dr Urszula Ryciuk.