Autor: UKData:  27.01.2017

Podsumowanie seminarium międzynarodowego projektu badawczego

W dniu 25 stycznia 2017 roku na Wydziale Zarządzania PB odbyło się seminarium naukowe podsumowujące wyniki badań w ramach międzynarodowego projektu badawczego realizowanegow ramach porozumienia o współpracy naukowej między Polską Akademią Nauk i Narodową Akademią Nauk Białorusi pt.„Gotowość przedsiębiorstw do tworzenia powiązań sieciowych o zasięgu transgranicznym”.

Głównym celem spotkania było podsumowanie wyników badań zrealizowanych w Polsce i na Białorusi w zakresie zaufania i współpracy przedsiębiorstw z konkurencją, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami nauki oraz sektorem publicznym.

Seminarium otworzyła Pani Dziekan Wydziału Zarządzania prof. Joanna Ejdys. Następnie koordynator projektu ze strony polskiej – prof. Wiesław Matwiejczuk przybliżył założenia i cele projektu. Ze strony Wydziału Zarządzania wyniki prezentowali wykonawcy projektu: dr Anna Wasiluk, dr Andrzej Daniluk, dr Anna Tomaszuk i dr Urszula Kobylińska. Ze strony białoruskiej koordynatorem projektu był prof. A. Gurinowicz. Wyniki badań ze strony białoruskiej zaprezentowali dr Olga Gołubova i doc. Victor Levkiewicz.

Seminarium było dobrą okazją do przedstawienia wniosków z badań oraz zarysowania wstępnych rekomendacji odnośnie zacieśnienia współpracy przedsiębiorstw w pasie transgranicznym. Wykonawcy projektu zadeklarowali chęć kontynuowania dalszej współpracy naukowej pomiędzy uczelniami w zakresie aplikowania do funduszy zewnętrznych  ze wspólnymi projektami międzynarodowymi oraz zacieśniania współpracy naukowej w ramach wspólnych badań.