Autor: ESData:  23.01.2017

Wizyta studencka w ROYAL Hotel&Spa

W dniu 19 stycznia 2017 r. odbyła się wyprawa studentów kierunku: Turystyka i rekreacja do ROYAL Hotel&Spa w Białymstoku. Jest to nowoczesny hotel w samym centrum miasta
z aspiracjami na konkurencyjne wyróżnienie pięciogwiazdkowym standardem usług noclegowych, konferencyjnych i gastronomicznych na białostockim rynku hotelowym.

Studenci w sali konferencyjnej hotelu z zainteresowaniem wysłuchali wykładu menedżera hotelu oraz kierownika ds. marketingu. Gospodarze poruszyli wiele ciekawych tematów, m.in. proces rekrutacji pracowników – wymagane kryteria, warunki wizerunkowe – budowanie prestiżu hotelu, oferta przedsiębiorstwa, popyt na usługi, konkurencja oraz najważniejsze instrumenty konkurowania, lokalizacja jako czynnik generowania zysku. Ponadto oprowadzili studentów po obiekcie. Uczestnicy wizyty studenckiej mieli przyjemność przebywania w jednym z najdroższych apartamentów przeznaczonych dla turystów biznesowych. Studenci o wysokim stopniu komunikatywności oraz ci, którzy znają bardzo dobrze języki obce, zwłaszcza angielski i rosyjski, są mile widziani jako potencjalni pracownicy prężnie funkcjonującego przedsiębiorstwa turystycznego.

Opiekunem studentów była dr Elżbieta Skąpska.