Autor: UKData:  23.01.2017

20 January, 2017

Rezekne Academy of Technologies

W dniu 20 stycznia 2017 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Rezekne Augstsskola na Łotwie odbyła się III Edycja Międzynarodowego Forum pt. International Business Experience for students, academics and entrepreneurs. Polish, Lithuanian and Latvian perspective. Konferencja  została zorganizowana w partnerstwie z Wydziałem Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz Wydziałem Ekonomii i Zarządzania Rezekne Augstskola z Łotwy.

Głównym celem spotkania było dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami z zakresu współpracy pomiędzy uczelniami a sektorem biznesu w Polsce, na Litwie i na Łotwie.  W konferencji wzięli udział Dziekani Wydziałów: prof. Joanna Ejdys (WZ PB), prof. Iveta Mietule (Rezekne Academy of Technologies), prof. Ona Juneviviene (KaunoKolegia), pracownicy naukowi uczelni zaangażowanych w projekt, a także przedstawiciele kadry zarządzającej firm z Polski, Litwy i Łotwy reprezentujący sektor turystyki, doradztwa biznesowego, jak również branżę logistyczną. Swoje wystąpienia w trakcie obrad mieli pracownicy Wydziału Zarządzania: dr Ewa Glińska, dr Urszula Ryciuk oraz dr Urszula Widelska. Konferencja była dobrą okazją do kontynuowania bliższej współpracy naukowej pomiędzy uczelniami w zakresie aplikowania do funduszy UE ze wspólnymi projektami międzynarodowymi oraz zacieśniania współpracy naukowej w ramach wspólnych badań. W tegorocznej edycji Forum zaprezentowano wspólnie wyniki badań zrealizowane w 3 krajach w temacie e-commerce (koordynatorem ze strony WZ była dr Urszula Ryciuk).

Konferencja miała  także wymiar dydaktyczny, gdyż jej uczestnikami byli studenci uczelni współorganizujących wydarzenie, w tym studenci programu Erasmus+ studiujący obecnie na Politechnice Białostockiej oraz studenci Koła Naukowego z Wydziału Zarządzania.

Podmioty współfinansujące Forum:

1. Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

1. Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB

Komitet Organizacyjny Forum ze strony Wydziału Zarządzania:

dr Urszula Kobylińska
dr Marta Jarocka