Autor: EGData:  13.01.2017

Nauczyciele akademiccy z Tajwanu i Ukrainy na naszym Wydziale

W dniach 9-13 stycznia br. nasz Wydział gości dwoje nauczycieli akademickich, którzy przebywają na wymianie w ramach programu Erasmus+ obejmującego współpracę Politechniki Białostockiej z uczelniami z krajów niebędących członkami Unii Europejskiej.

Doktor Te-Hsin Hsieh reprezentuje Katedrę Zarządzania Informacją na Kao Yuan University na Tajwanie. Pełni tam również funkcję Dziekana Szkoły Edukacji Ustawicznej. Jest specjalistą w zakresie e-commerce. Na naszym Wydziale poprowadził zajęcia ze studentami kierunku zarządzanie pierwszego i drugiego stopnia (specjalność: zarządzanie produktem i sprzedażą).

Magister Olena Matiychyk jest pracownikiem Katedry Zarządzanie Transportem Powietrznym na Wydziale Logistyki i Zarządzania Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa w Kijowie na Ukrainie. Jest ekspertką w zakresie transportu lotniczego, a także jego wykorzystania w turystyce. Na naszym Wydziale prowadziła zajęcia dla studentów logistyki, a także turystyki i rekreacji.

W środę  11 stycznia  2017 r. goście spotkali się z prof. Joanną Ejdys,  Dziekan Wydziału Zarządzania oraz dr Ewą Rollnik-Sadowską, Prodziekan Wydziału Zarządzania ds. Kształcenia.  Podczas spotkania ustalono formy współpracy pomiędzy uczelniami, dotyczącej kwestii dydaktycznych, naukowych, jak i wzajemnego udziału w projektach realizowanych przez poszczególne uniwersytety.