Autor: MJData:  22.12.2016

Spotkanie opłatkowe na Wydziale Zarządzania

We wtorek 20 grudnia pracownicy, studenci i przyjaciele Wydziału Zarządzania spotkali się na wydziałowej Wigilii. W świątecznej atmosferze obejrzeli program artystyczny, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Z życzeniami świątecznymi wystąpiła Dziekan Wydziału Zarządzania – Profesor Joanna Ejdys. Podkreśliła, że w procesie ciągłego poszukiwania prawdy ważne są odpowiedzi na dwa pytania. Pierwsze pytanie odnosi się do tego czego szukamy. Jeśli wiemy czego szukamy to możemy być już szczęśliwi. Jeśli nie wiemy czego szukamy to ważna jest wtedy ta Gwiazda Betlejemska, która wskaże nam drogę prawdy, drogę naszych poszukiwań.

Do społeczności Wydziału Zarządzania zwrócił się także duszpasterz akademicki, ks. dr Włodzimierz Misijuk, który wyjaśnił zgromadzonym gościom ideę i symbolikę Świąt Bożego Narodzenia.

O wydarzeniach sprzed ponad 2000 lat przypomnieli wyjątkowi artyści – dzieci pracowników Wydziału Zarządzania: Nika Chodakowska, Aleks Gulc, Jakub Gulc, Natalia Gulc, Zuzanna Komuda, Hanna Kononiuk, Mikołaj Kononiuk, Lila Kozłowska, Piotr Kozłowski, Jakub Kuźmicz, Jan Nazarko, Mateusz Nazarko, Ignacy Ryciuk, Ksawery Ryciuk oraz Wiktor Siderski.
Na program artystyczny złożyły się bożonarodzeniowe wiersze, kolędy i pastorałki. Występom towarzyszył zespół instrumentalny w składzie: mgr Justyna Kozłowska, pracownik Wydziału Zarządzania oraz studenci logistyki – Sylwia Dwojakowska i Grzegorz Drużba.

Pełne humoru, świąteczne życzenia Władzom oraz pracownikom Wydziału Zarządzania przekazali członkowie Studenckiego Koła Naukowego Logistyki „LogiSQUAD”. Pielęgnując coroczną tradycję, Wydział Zarządzania zaangażował się w akcję Szlachetna Paczka. Podsumowanie tegorocznej edycji zaprezentowała dr Danuta Szpilko.
W finale części artystycznej, pracownicy Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach zaśpiewali kolędę pt. „Cicha noc” w języku chińskim.

Do podzielenia się opłatkiem zaprosił prof. Joanicjusz Nazarko, dyrektor Instytutu, który w imieniu organizatorów spotkania opłatkowego przekazał wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Organizatorem tegorocznej uroczystości był Międzynarodowy Chiński i Środkowo-Wschodnioeuropejski Instytut Logistyki i Nauki o Usługach. Wigilijne spotkanie poprowadzili: dr Marta Jarocka oraz mgr Mateusz Kikolski.