Autor: WZData:  19.12.2016

Zmarł prof. Wiesław Kowalczewski

Z żalem informujemy, że w dniu 16 grudnia 2016 r., w wieku 83 lat odszedł prof. dr hab. inż. Wiesław Kowalczewski, wieloletni pracownik Wydziału Zarządzania. Ś.P. Profesor Wiesław Kowalczewski wykładał na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej w latach 2000–2007. W okresie od października 2000 roku do sierpnia 2006 roku kierował Katedrą Organizacji i Zarządzania. W tym czasie wypromował dwóch doktorów na Wydziale Zarządzania. Był autorem ponad 100 publikacji naukowych, członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych oraz członkiem Międzynarodowej Akademii Nauk Ekologii i Ochrony Życia w St. Petersburgu.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 22 grudnia 2016 o godz. 9.00 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14 w Warszawie, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu na Starych Powązkach.

Łączymy się w bólu z rodziną, bliskimi i współpracownikami Ś.P. Profesora Wiesława Kowalczewskiego.

Dziekan,
Prodziekani i Pracownicy