Autor: RZData:  14.12.2016

Studenci Wydziału Zarządzania stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dwie studentki Wydziału Zarządzania są w gronie 709 osób, które otrzymały Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017.

Na rok akademicki 2016/2017 rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1 230 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia studentów. Do oceny wniosków został powołany Zespół do spraw oceny wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w którego skład weszło 24 ekspertów reprezentujących siedem obszarów nauki i sztukę. Zespół ustalił wytyczne dotyczące sposobu oceny wniosków w roku akademickim 2016/2017. Wnioski zostały ocenione metodą punktową. Punkty przyznawane były za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie.

Na podstawie indywidualnych protokołów oceny zostały sporządzone listy rankingowe wniosków uszeregowanych według liczby punktów. Na ich podstawie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjął decyzję o przyznaniu 709 stypendiów studentom, wśród których znalazły się osoby z naszego Wydziału: Karolina Hołownia i Katarzyna Łukaszewicz. Obie Panie studiują na kierunku ZARZĄDZANIE i wybrały specjalność: rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA.

Od początku interesowałam się rachunkowością, certyfikat ACCA wyróżnia na rynku pracy, daje dużo większe możliwości i to zadecydowało, że wybrałam tą specjalność - mówi Katarzyna Łukaszewicz. Aktualnie już pracuję w biurze rachunkowym. Na razie nie zastanawiałam się jak konkretnie spożytkuję stypendium ministerialne.

Karolina Hołownia stypendium wykorzysta na dalsza naukę. Specjalność wybrałam z uwagi na fakt, że mamy bardzo dużo przedmiotów ukierunkowanych na rachunkowość. Na wakacjach miałam praktykę, która przekonała mnie do podjęcia pracy w biurze rachunkowym - twierdzi nasza Stypendystka.

Serdecznie gratulujemy obu naszym Studentkom.