Archiwalny serwis www - może zawierać elementy, które nie są dostępne dla szerokiego grona odbiorców ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.
 

 Autor: JEData:  14.12.2016

Międzynarodowe programy studiów Logistyka i Zarządzanie II stopnia finansowane z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że projekt przygotowany przez pracowników Wydziału Zarządzania pt. Logistyka i zarządzanie - międzynarodowe programy studiów II stopnia na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej (LogMan2) uzyskał finansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach konkursu nr 1/MPK/POWER/3.3/2016.

W dniu 13 grudnia 2016 r. komisja oceniająca powołana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zakończyła ocenę formalno-merytoryczną 177 złożonych wniosków. Do dofinansowania zostały wskazane 62, w tym na 7. pozycji rankingowej znalazł się wniosek Wydziału Zarządzania.

Całkowita wartość projektu wynosi 1,97 mln zł, zaś kwota dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 przeszło 1,91 mln zł.

Głównym celem projektu jest podniesienie dostępności międzynarodowych programów studiów II stopnia na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Projekt skierowany jest do osób, które posiadają wykształcenie licencjackie/inżynierskie i ukończyły studia I stopnia. Są to osoby głównie poniżej 25 roku życia zarówno z Polski, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Chin i innych krajów, chętne do podjęcia kształcenia w jęz. angielskim w międzynarodowym środowisku.

W ramach projektu przewidziano realizację pełnego cyklu kształcenia w języku angielskim na studiach II stopnia w zakresie 3 programów:

  •  Logistyka
  • Zarządzanie, specjalność: smart and innovative business
  • Zarządzanie, specjalność: management of business relations between the EU and Eurasian countries.   

W ramach projektu przewidziano również organizację Międzynarodowej Szkoły Letniej. W trakcie 2 tygodni zajęcia edukacyjne i integracyjne (stacjonarne i wyjazdowe) przeprowadzą wykładowcy oraz praktycy - pracownicy przedsiębiorstw, instytucji rządowych, JST, NGO. Część zajęć zostanie przeprowadzonych w formie warsztatów m.in. w przedsiębiorstwach.

Głównym rezultatem realizacji projektu będzie podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji absolwentów WZPB oraz umiejętności funkcjonowania i współpracy w międzynarodowym środowisku. Nabyta wiedza i umiejętności podniosą konkurencyjność absolwentów na rynku pracy.

Szczegółowe informacja o wynikach konkursu znajdują się na stronie:
http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/power/aktualnosci/art,4772,informacja-o-wynikach-oceny-formalno-merytorycznej-w-konkursie-nr-1mpkpower3-32016.html 

W skład zespołu przygotowującego wniosek wchodziły następujące osoby: prof. nzw., prof. n. ekon. i n. tech. dr hab. inż. Joanicjusz Nazarko, dr hab. inż. Joanna Ejdys, dr inż. Katarzyna Halicka, dr Ewa Rollnik-Sadowska,  dr Łukasz Nazarko, dr Katarzyna Kuźmicz, dr Katarzyna Czerewacz-Filipowicz, dr Agnieszka Konopelko, dr Julia Siderska, dr Joanna Szydło, dr Danuta Szpilko,  mgr Aleksandra Gulc, mgr Justyna Kozłowska, mgr Mariusz Gorustowicz.

Serdecznie gratuluję

Joanna Ejdys
Dziekan Wydziału Zarządzania
 

                           

Wróć do listy