Autor: ŁNData:  08.12.2016

Prof. Adam Skorek członkiem IEEE Fellow Committee

Adam Skorek, profesor wizytujący na Wydziale Zarządzania PB, otrzymał prestiżową nominację na członka IEEE Fellow Committee. Zadaniem komitetu jest m. in. przeprowadzanie procedury nadawania tytułu IEEE Fellow. IEEE Fellow to wyróżnienie zarezerwowane dla wybranych członków IEEE o nadzwyczajnych zasługach dla organizacji. Do tej pory nadano około 20 tytułów IEEE Fellow naukowcom i inżynierom z Polski. Prof. Skorek otrzymał tytuł IEEE Fellow w 2009 roku za wkład rozwój elektro-termincznej analizy procesów przemysłowych.

IEEE to największa na świecie organizacja zrzeszająca osoby zawodową związane z różnymi obszarami techniki. Do IEEE należą inżynierowie, naukowcy, specjaliści IT, fizycy, lekarze i inne grupy zawodowe. IEEE gromadzi około 400 000 członków w 160 krajach. W strukturze ogranizacji funcjonuje około 40 towarzystw (Societies). Wydawanych jest 130 czasopism. Rocznie organizowanych jest ponad 300 konferencji pod szyldem IEEE.

Na Wydziale Zarządzania funkcjonuje oddział (Chapter) polskiej sekcji IEEE Technology and Engineering Management Society.

fot. uqtr.ca