Autor: JEData:  02.12.2016

Przyłączamy się do akcji Szlachetna Paczka

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, Wspaniali Studenci

Chciałabym byśmy wszyscy, wzorem lat ubiegłych, przyłączyli się do akcji SzlachetnaPaczka organizowanej przez ks. Jacka Wiosnę Stryczka.

W porozumieniu z Elfami z Wydziału Zarządzania - wybraliśmy rodzinę, której chcemy zaoferować nasze wsparcie. Poniżej krótki opis rodziny:

Pani Basia (44 l.) wraz z mężem Michałem (41 l.) wychowują trójkę dzieci: Łukasza (14 l.) Amelkę (12 l.) i Bartka (5 l.). Na co dzień pani Basia zajmuje się opieką nad dziećmi. W domu obok mieszkają jej rodzice. Ojciec pani Basi nie radzi sobie w opiece nad chorą na demencje starczą matką. Pani Basia stara się im bardzo pomagać. Często bierze mamę do siebie oraz gotuje obiady. Rodzina mieszka ok. 3 km od najbliższego przystanku PKS. Pani Basia musi dowozić i odbierać dzieci z przystanku ponieważ jest to za długi dystans dla 5-letniego dziecka. Rodzina mieszka w dwupokojowym mieszkaniu. Starają się oszczędzać pieniądze na jego remont i adaptację strychu. Rodzina utrzymuje się z zasiłków oraz z pracy pana Michała. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania pozostaje im na życie kwota 521.20 zł na jednego członka rodziny. Dla rodziny najważniejsze jest to, że są dla siebie nawzajem wsparciem. Mimo niedużych dochodów rodzina stara się polepszyć swoje warunki mieszkaniowe.

Wśród najważniejszych potrzeb pani Basia wskazała łóżko, ponieważ stare jest połamane, a śpi na nim wraz z najmłodszym synem. Przez to oboje czują się niewyspani. Panele na podłogę - podłoga w mieszkaniu jest w fatalnym stanie. Żywność - bo to na pewno odciąży budżet rodziny.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji, której celem jest kreowanie świata, w którym wszyscy radzą sobie w życiu i gdzie panuje zasada JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO. W szczególności zapraszamy do udziału w akcji Samorząd Studentów WZ.

Przechodząc do konkretów:

1. Każdy dar serca jest cenny, możecie go przekazać w formie konkretnych produktów (znajdujących się na liście), środków finansowych lub wsparcia mentalnego.
  2. Główny Punkt zbiórki darów znajduje się już tradycyjnie w sekretariacie Katedry Organizacji i Zarządzania u najstarszego Elfa - Kasi Kondrusik-Kałajtan. Punkty pośrednie znajdują się w sekretariatach Katedr u Elfa Ewy Czech, Elfa Kasi Szwedko i Elfa Asia Grabarskiej w Dziekanacie.
  3. Termin dostarczenia paczki mija 9 grudnia (w dniach 10-11 grudnia musimy paczkę dostarczyć do "Magazynu" Wolontariuszy).
  4. Zaangażujcie w akcję swoich znajomych - właścicieli hurtowni spożywczych, sklepów, bogatych znajomych króliczka itp.
  5. Największym naszym wyzwaniem będą: łóżko i panele podłogowe.
  6. Wyniki Akcji zostaną zaprezentowane podczas Wydziałowego Spotkania Opłatkowego, w dniu 20 grudnia 2016 r.

Ze szlachetnymi pozdrowieniami:

Elfy ­­– Kasia, Kasia, Ewa, Asia, Basia, Ula, Iwonka