Autor: ŁNData:  30.11.2016

Prof. Joanicjusz Nazarko powołany do Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Decyzją z dnia 30 listopada 2016 roku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin powołał prof. n. ekon. i n. tech. dra hab. inż. Joanicjusza Nazarko na członka Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na lata 2016-2020.

Rada NCBiR jest ciałem doradczym i opiniotwórczym. Wypowiada się m.in. w sprawach proponowanych zadań badawczych i warunków konkursów. Posiada decydujący głos w zakresie ustanawiania składu zespołów ekspertów i rozporządzania majątkiem Centrum. Opiniuje również roczny plan finansowy, plan działalności Centrum oraz sprawozdania Dyrektora nt. działalności Centrum.

W skład Rady wchodzi 30 osób (10 wskazanych przez środowiska naukowe, 10 wskazanych przez środowiska społeczno-gospodarcze i finansowe oraz 10 przedstawicieli administracji państwowej). Kadencja Rady trwa 4 lata, przy czym co 2 lata następuje wymiana połowy jej składu. Pierwsze posiedzenie Rady NCBR w nowym składzie osobowym odbędzie się 21 grudnia 2016 r.

Gratulujemy Panu Profesorowi tego ogromnego wyróżnienia będącego odzwierciedleniem osiągnięć Pana Profesora o dużym znaczeniu dla krajowego systemu zarządzania badaniami, rozwojem i innowacjami. Powołanie do Rady NCBiR postrzegamy jako ogromne wyróżnienie dla całego Wydziału. Przyczynia się ono do wzrostu rozpoznawalności naszej jednostki w krajowej nauce.