Autor: RZData:  30.11.2016

Naukowa wizyta pracowników Wydziału Zarządzania w Serbii

Pracownicy Wydziału Zarządzania: dr hab. Tadeusz Popławski, prof. nzw. kierownik Katedry Marketingu i Przedsiębiorczości, dr Ewa Glińska, adiunkt w Katedrze Marketingu i Przedsiębiorczości oraz mgr Urszula Wieliczko i mgr inż. Barbara Tomczyk z Sekretariatu Wydziału Zarządzania  przebywają na tygodniowej wizycie na University of Novi Sad w Serbii.

W programie tygodniowej wizyty znajdzie się m.in. przeprowadzenie wykładów z zakresu marketingu, a w szczególności kreowania marki miasta. Studenci i nauczyciele akademiccy z University of Novi Sad zostaną zapoznani z potrzebą kreowania marketingu miast. Nasi prelegenci przedstawią najnowsze badania dotyczące brandingu miast oraz omówią ideę realizacji takich badań. Przeanalizowane zostanie również strategiczne zarządzanie marką miasta i zaprezentowane najlepsze praktyki z Polski i Europy. Ponadto w czasie dwustronnych spotkań pracownicy Wydziału Zarzadzania będą analizować, porównywać i wymieniać się najlepszymi doświadczeniami  dotyczącymi usprawnień w zakresie administrowania uczelnią oraz sprawnej obsługi procesu dydaktycznego.

Wizyta w University of Novi Sad to również znakomita okazja do tego aby zaprezentować Politechnikę Białostocką oraz przedstawić ofertę dydaktyczną Wydziału Zarządzania skierowaną do studentów wyjeżdżających w ramach programu Erasmus + lub zamierzających podjąć płatne studia na naszym Wydziale. Jesteśmy przekonani, że wizyta przyczyni się również do wzmocnienia współpracy naukowej pomiędzy naszymi uczelniami.