Autor: KPData:  24.11.2016

Uczniowie ełckich szkół odkrywali Wydział Zarządzania

W ramach wspólnego projektu Politechniki Białostockiej i Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku uczniowie szkół: podstawowej, gimnazjalnej i średniej uczestniczyli w spotkaniu z wykładowcami Wydziału Zarządzania.

Najmłodsi, ze Szkoły Podstawowej Nr 6, pod opieką dr Urszuli Widelskiej stawiali pierwsze kroki w marketingu. Prezentacja “Jak sprzedać robota?” dotyczyła sztuki sprzedaży współczesnej technologii. Aktywna forma zajęć w postaci tzw. wykreślanki całkowicie pochłonęła uczniów.

LegoRoboty, sensory, mikroprocesory, sposób programowania robotów w środowisku LabView i wreszcie sposób działania wybranych modeli – to wzbudziło duże zainteresowanie uczniów Gimanzjum nr 2 i Technikum Mechaniczno-Elektrycznego podczas prezentacji mgr inż. Krzysztofa Żura. LegoRoboty choć wyglądają jak zabawki są świetnym instrumentem do poznania świata automatyki i robotyki.

Podczas spotkań z dr Arkadiuszem Łukjaniukiem uczniowie praktycznie wszystkich szkół posiadali nieodpartą chęć posiadania jakiegokolwiek elementu wydruku 3D. Podczas wykładu mogli się dowiedzieć jak ekspansywnie rozwija się rynek materiałów i urządzeń technologii 3D, co już można wydrukować i jakie wydruki będą możliwe w nieodległej przyszłości.

Po zajęciach wśród uczniów dominowało jedno wrażenie, było zupełnie inaczej niż w szkole.