Autor: UKData:  23.11.2016

Podlaskie otwarte na młodych

W dniu 21 listopada 2016 roku w godzinach 9.00 - 15.30 w Auli 33 Centrum Nowoczesnego Kształcenia na Politechnice Białostockiej odbyło się spotkanie konsultacyjno-podsumowujące dotyczące Partnerstwa powołanego w ramach projektu "Podlaskie otwarte na młodych".

Projekt rozpoczęty 1 kwietnia 2016 r. jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Zarządzania Politechniki Białostockiej.  Celem projektu jest wypracowanie rekomendacji dla instytucji rynku pracy w zakresie wspierania młodych ludzi na rynku pracy w województwie podlaskim.

Spotkanie poświęcone zostało  prezentacji wyników badania przeprowadzonego w okresie lipiec - sierpień 2016 rok wśród osób młodych, instytucji rynku pracy i pracodawców z województwa podlaskiego. Poprzez realizowane badania zdiagnozowano sytuację osób młodych w województwie podlaskim w kontekście ich wartości życiowych, a także postaw wobec edukacji i pracy. Podczas spotkania została także przedstawiona wstępna wersja, wypracowanych w ramach Partnerstwa, rekomendacji (uczestniczy w nim ponad 40 podmiotów reprezentujących instytucje i partnerów rynku pracy).

Badania przeprowadzone zostały i zaprezentowane przez zespół badawczy z Wydziału Zarządzania  (dr U. Kobylińska, mgr A. Kozłowski, dr E. Rollnik-Sadowska, dr J.Samul). Dotyczyły one analizy sytuacji młodych ludzi na rynku pracy w województwie podlaskim. Ekspertem w projekcie jest Pani dr S. Saczyńska-Sokół, która w trakcie spotkania przedstawiła wstępne rekomendacje na podstawie przeprowadzonych badań oraz prac Partnerstwa.

W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób  - przedstawicieli instytucji rynku pracy, instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych. Moderatorem spotkania była dr Urszula Widelska.