Autor: KPData:  03.10.2016

7th International Conference on Engineering, Project, and Production Management (EPPM2016) - podsumowanie

W dniach 21-23 września 2016 r. na Politechnice Białostockiej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa 7th International Conference on Engineering, Project, and Production Management (EPPM2016). Organizatorami konferencji byli: Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej, Association of Engineering, Project, and Production Management (EPPM), International Society for Manufacturing, Service and Management Engineering, Polska Akademia Nauk oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tegoroczna konferencja po raz pierwszy została zorganizowana w Polsce. To siódme już spotkanie naukowców z całego świata zostało zainicjowane w roku 2010 przez Association of Engineering, Project, and Production Management (EPPM) z siedzibą na Tajwanie. Poprzednie edycje konferencji odbyły się: dwukrotnie w Australii (Gold Coast, Queensland) i na Tajwanie (Singapore,  Pingtung ) oraz jednokrotnie w RPA (Port Elizabeth), Tajlandii (Bangkok), i Wielkiej Brytanii (Brighton).

Tematyka konferencji obejmowała zagadnienia z pogranicza obszarów nauk technicznych i społecznych. Uczestnicy reprezentujący 15 krajów świata wygłosili ponad 90 referatów, których tematyka obejmowała zagadnienia inżynierii przemysłowej, zarządzania procesami i projektami, badań operacyjnych i systemów wspomagania decyzji, logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania jakością, zrównoważonych technologii, inżynierii usług, zarządzania technologiami oraz inżynierii rolnictwa. Wśród uczestników konferencji znaleźli się przedstawiciele takich instytucji zagranicznych jak: Griffith University, Kabul Polytechnic University, Istanbul Technical University, University of Cape Town, National Pingtung University of Science and Technology, Torrens University Australia, Plymouth University, Nelson Mandela Metropolitan University, National University of Singapore, Al-Zaytoonah University of Jordan, Eskisehir Osmangazi University, Molde University College, Western Sydney University, Vilnius Gediminas Technical University, University of Miskolc Hungary - József Hatvany, SIIT, Thammasat University, University of Siegen. Wygłoszone referaty, będące przedmiotem dyskusji naukowej podczas obrad, zostaną opublikowane jako artkuły w wydawnictwie Elsevier Procedia Engineering.

Organizacja konferencji stała się okazją do wykorzystania nowoczesnego i innowacyjnego system IQ Conference, dzięki któremu uczestnicy spotkania  mogli za pomocą urządzeń mobilnych zadawać pytania prelegentom, oglądać wszystkie wykresy, obrazy i hasła, archiwizować notatki i slajdy oraz dzielić się opiniami na temat organizacji części merytorycznej konferencji.

Konferencja, oprócz walorów naukowych, wyróżniała się bogatym programem kulturalnym umożliwiającym uczestnikom konferencji poznanie walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych Białegostoku i regionu.

Zapraszamy do zaznajomienia się z fotorelacją, wysłuchania  wywiadów z uczestnikami oraz obejrzenia nagrań z wybranych sesji konferencyjnych: http://eppm2016.pb.edu.pl/