Autor: TTData:  15.12.2017

Stypendia ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018 dla 3 studentek WIZ

Trzy studentki Wydziału Inżynierii Zarządzania: Martyna Dąbrowska (Zarządzanie II stopnia),  Kornelia Humienna (Logistyka - II stopnia), Daria Katarzyna Zabawska (Logistyka - I stopnia), otrzymały stypendia ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018.

Na rok akademicki 2017/2018 rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1.861 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia. W roku akademickim 2017/2018 wysokość stypendium ministra wynosi 15.000 zł – w przypadku studentów oraz 25.000 zł – w przypadku doktorantów.

Jak osiągnąć sukces?

Martyna Dąbrowska: jestem reprezentantką Polski na dystansie 400 m i sztafecie 4 x 400 m. W tym roku wspólnie z dziewczynami wywalczyłyśmy 3. miejsce na Mistrzostwach Świata w Londynie. Do każdego sukcesu prowadzi ciężka praca i skupienie się na dążeniu do celu. Dzięki indywidualnej organizacji studiów oraz wyrozumiałości władz uczelni i nauczycieli akademickich, mogę swobodnie godzić treningi ze studiowaniem.

Daria Zabawska: aby osiągnąć sukces ważna jest wytrwałość, upór i chęć bycia najlepszym. W sporcie należy dodać jeszcze samodyscyplinę oraz umiejętność przełamywania własnych barier.       

Kornelia Humienna: jestem osobą otwartą z pozytywnym nastawieniem. W tym, co robię staram się być profesjonalistką. Artykuł, dzięki któremu zostałam wyróżniona powstał w ścisłej współpracy z dr hab. inż. Jerzym Jaroszewiczem, prof. nzw. To właśnie Profesor zachęcił mnie do dalszego rozwoju naukowego. Jestem doskonałym przykładem na to, że nie trzeba być piątkowym studentem, aby coś osiągnąć. Wystarczą chęci, samozaparcie i oczywiście trochę szczęścia.        

Więcej informacji:
http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/informacja-o-stypendiach-ministra-za-wybitne-osiagniecia-na-rok-akademicki-2017-2018-dla-studentow-i-doktorantow.html 


     

Wróć do listy