Autor: WZData:  29.05.2017

SUKCES STUDENTÓW KOŁA NAUKOWEGO „WINIEN MA”

W dniach 17-19 maja 2017 roku odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja „Rachunkowość Warta Poznania” zorganizowana przez SKN Rachunkowości KONTO przy Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski. Temat tegorocznej Konferencji to: „Rachunkowość niejedno ma imię”, ujęcie interdyscyplinarne. W Konferencji, oprócz gospodarzy, wzięli udział studenci z całej Polski, w tym z Krakowa, Łodzi, Gdańska, Szczecina, Katowic, Torunia oraz studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej - członkowie Studenckiego Koła Naukowego WINIEN MA. W trakcie Konferencji rozstrzygnięto konkurs na najlepszy referat oraz odbył się wielki finał konkursu wiedzy o rachunkowości, w których nasi studenci zajęli główne miejsca na podium.

Pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy referat zajął Marcin Sawicki, natomiast drugie miejsce w konkursie na najlepszy referat zajęła Karolina Hołownia. Ponadto drużyna w składzie Karolina Hołownia i Marcin Sawicki zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie  wiedzy o rachunkowości. Laureaci są studentami specjalności rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA.

Konkurs obywał się pod patronatem m.in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz PwC, Lorenz, Rödl & Partner, ACCA oraz EY. Studenci w ramach nagrody otrzymali nagrody rzeczowe oraz możliwość uczestnictwa w dowolnie wybranym szkoleniu organizowanym przez SKwP.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom i życzymy dalszych sukcesów.

Studenckie Koła Naukowe Finansów i Rachunkowości Winien Ma działa przy Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej pod opieką dr Anny Dyhdalewicz.