Autor: KPData:  24.05.2017

PRAKTYCZNY SPRAWDZIAN Z LOGISTYKI NA WYDZIALE ZARZĄDZANIA ZDANY CELUJĄCO! Podsumowanie i fotorelacja

Studenckie Koło Naukowe Logistyki „LogiSQUAD” działające przy Międzynarodowym Chińskim i Środkowo-Wschodnioeuropejskim Instytucie Logistyki i Nauki o Usługach stanęło przed nie lada wyzwaniem. Siedemnastu studentów wraz z opiekunami dr Urszulą Ryciuk i dr Martą Jarocką postanowiło zorganizować przedsięwzięcie na tyle atrakcyjne, co i wymagające dużego zaangażowania i wielu dni przygotowań. Dzień 22 maja 2017 roku po raz pierwszy na Wydziale Zarządzania był DNIEM LOGISTYKI. W trakcie wydarzenia, które rozpoczęło się o godzinie 9.00, wykłady wygłosili przedstawiciele zarówno biznesu jak i sektora publicznego, przeprowadzono warsztaty, które zostały wzbogacone pokazami załadunku autotransportera firmy ADAMPOL S.A., robota pirotechnicznego i sprzętu antyterrorystycznego  podlaskich policjantów.

Największą atrakcją okazała się „Akcja Świr”, podczas której brygada ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” odbiła napadniętą przez „świra” studentkę. DZIEŃ LOGISTYKI to również liczne konkursy związane z logistyką i oczywiście nagrodami. Najcenniejsze upominki otrzymali przedstawiciele III roku logistyki, którym nadano tytuł mistrzów LogiMASTERS.

Obecnie w Kole działa 17 bardzo ambitnych, przedsiębiorczych i kreatywnych studentów logistyki. Koło funkcjonuje dopiero pół roku, a już może pochwalić się wieloma inicjatywami. Podjęło współpracę z wieloma przedsiębiorstwami logistycznymi.  Aktualnie 12 jego członków odbywa czteromiesięczny staż w przedsiębiorstwie Adampol S.A. – w ramach którego realizują oni dwa projekty naukowo-badawcze: „Czas, przebieg i flota - optymalizacja w dystrybucji samochodów po Niemczech” oraz „Usprawnianie procesów magazynowych”.

Relacje z DNIA LOGISTYKI w mediach:

Fot. Tomasz Trochimczuk