Autor: ŁDData:  16.05.2017

Wycieczka dydaktyczna studentów do przedsiębiorstwa ENEA

W dniach 5 i 12 maja 2017 roku odbyły się wizyty studentów studiów stacjonarnych kierunku: zarządzanie i inżynieria produkcji, sem. IV wraz z opiekunem mgr inż. Łukaszem Dragun, w przedsiębiorstwie produkcyjnym ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. Segment Ciepło Oddział w Białymstoku.

Celem spotkania było zapoznanie studentów z procesem produkcji energii elektrycznej oraz cieplnej, uzyskiwanej ze spalania biomasy i węgla kamiennego. Plan wycieczki obejmował zapoznanie się ze sposobem dostarczania paliwa do przedsiębiorstwa, jego przechowywaniem oraz transportem do kotłów. Studenci mogli obejrzeć dodatkowo infrastrukturę odpowiedzialną za przygotowanie biomasy jak i węgla kamiennego do procesu spalania w kotłach. Podczas wizyty studenci zostali zapoznani z obowiązkami pracowników poszczególnych oddziałów przedsiębiorstwa.