Autor: KPData:  18.10.2016

E-commerce rośnie w siłę. III Wschodnie Forum E-biznesu EASTBIZ

W dniach 14-15 października 2016 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się trzecia edycja Wschodniego Forum E-biznesu EASTBIZ.


Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr Łukasz Nazarko otwierając w piątek Forum na Wydziale Zarządzania podkreślił, że przedsiębiorczość związana z Internetem ma coraz większe znaczenie także w procesie kształcenia, co ma swój wyraz w postaci nowo uruchomionego kierunku zarządzanie i inżynieria usług.

Tematyka warsztatów prowadzonych pierwszego dnia Forum sprawiła, że był nadkomplet zainteresowanych.  Ekipa RedCart w osobach Tomasza Cincio i Dariusza Januszewskiego doradzała jak skutecznie prowadzić sklep internetowy. Natomiast absolwent Wydziału Zarządzania Tomasz Michniewicz z Infinity Group podpowiadał jak wycisnąć więcej z własnej strony internetowej.

Organizatorzy zadbali o różnorodność tematyczną prelekcji. Jako pierwszy na Wydziale Zarządzania wystąpił duet ojciec i syn. Krzysztof i Krystian Gontarek mówili o warsztatach startupowych dla najmłodszych (SzlachtaStartupuje.pl), podczas których uczą nastolatków przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych. Krystian, mimo swoich piętnastu lat, ma bardzo bogaty dorobek w projektach IT i startupach.

Cyprian Iwuć (jemsushi.pl) pasjonat i praktyk e-commerce o zasięgu globalnym udowadniał, że sprzedaż na bardzo dużym rynku nie jest taka trudna i można na tym dobrze zarobić. To on jest współtwórcą pomysłu sprzedaży skarpet przypominających do złudzenia sushi. W trakcie prelekcji zaprezentował także skarpety a’ la pizza. Dużo mówił o automatyzacji procesów sprzedaży.

Trzeci prelegent to absolwent Wydziału Zarządzania Robert Matyszewski z firmy Softwearhut, laureat prestiżowych nagród za stworzenie aplikacji internetowych odkryj.bialystok.pl i fairplayacademy.com. Robert Matyszewski dzielił się swoim doświadczeniem na drodze od drobnych realizacji biznesowych związanych z Internetem do zarządzania 50 osobową ekipą realizującą bardzo duże, złożone projekty.

Dalszy ciąg III Wschodniego Forum E-biznesu EASTBIZ odbywał się w piątek i sobotę Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

Warto przypomnieć, że protoplastą eventu było organizowane na Wydziale Zarządzania Podlaskie Forum e-Biznesu.

Organizatorzy
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, EastCamp Białystok, Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej

Patronat honorowy
Prezydent Miasta Białegostoku, Rektor Politechniki Białostockiej

Więcej informacji:

http://platontv.pl/show/6898
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/138032

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20843350,eastbiz-czyli-1001-patentow-na-to-jak-byc-skutecznym-w-internecie.html
 

 

Zdjęcia Tomasz Trochimczuk

  
   

Wróć do listy