ACCA - prestiżowa kwalifikacja zawodowa na Wydziale Zarządzania
Od 2014 roku Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej prowadzi nową specjalność z egzaminami akredytowanymi przez ACCA - studia II stopnia
Wysokie zarobki! Wiele możliwości! Gruntowna wiedza!
NOWA SPECJALNOŚĆ DLA AMBITNYCH STUDENTÓW
RACHUNKOWOŚĆ I ZARZĄDZANIE FINANSAMI ACCA
Co to jest ACCA?
Association Of Chartered Certified Accountants zrzesza 430 000 studentów i 162 000 członków na świecie. Egzaminy ACCA można zdawać już w ponad 173 krajach. ACCA jest jedną z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych na świecie i jest formalnie uznawana przez państwa członkowskie Unii Europejskiej.
ACCA posiada 1 300 członków oraz 3 500 studentów w Polsce.
Aby zdobyć dyplom ACCA należy zdać 14 specjalistycznych egzaminów. Egzaminy ACCA można zdawać na całym świecie, w tym również w Polsce.
ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych biznesowych kwalifikacji zawodowych, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Członkowie ACCA mają otwartą drogę do kariery wszędzie tam, gdzie poszukiwani są najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów.
Ponad 8000 pracodawców na całym świecie tworzy sieć akredytowanych firm, które chętnie zatrudniają i wspierają rozwój członków i studentów ACCA.
ŚCIEŻKA ACCA NA WYDZIALE ZARZĄDZANIA
Specjalność Rachunkowość i Zarządzanie Finansami oferowana jest na II stopniu studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Specjalność ta podzielona jest na dwie grupy:
I. Rachunkowość i Zarządzanie Finansami
II. Rachunkowość i Zarządzanie Finansami ACCA
Program studiów na specjalności RiZF ACCA został przygotowany w oparciu o zakres materiału niezbędny do zdobycia prestiżowej kwalifikacji ACCA. Część przedmiotów wykładanych w ramach specjalności odpowiada przedmiotom oraz egzaminom ACCA na poziomie Fundamentals. W odróżnieniu od studentów z grupy Rachunkowość i Zarządzanie Finansami studenci z grupy Rachunkowość i Zarządzanie Finansami ACCA zdają akredytowane przez ACCA egzaminy z przedmiotów F5-F9. Każdy zdany egzamin oznacza uznanie danej kwalifikacji przez ACCA. Studenci specjalności nie muszą zdawać egzaminów w języku angielskim w centrach ACCA, zdają je w języku polskim na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej w toku studiów. Zakres egzaminu zdawanego na Wydziale Zarządzania odpowiada zakresowi egzaminów ACCA. Studenci otrzymują wsparcie w postaci wykładów i ćwiczeń z wymienionych przedmiotów.
Dlaczego warto zdobyć kwalifikację ACCA?
ACCA otwiera drogę do kariery na wielu różnych stanowiskach związanych z finansami i nie tylko, np.:
• Kontroler finansowy
• Analityk biznesowy
• Audytor
• Zarządzający funduszami inwestycyjnymi
• Manager ds. raportowania
• Manager ds. planowania i analiz
• Dyrektor ds. ryzyka
• Dyrektor finansowy
• Członek zarządu ds. finansowych (CFO)
Średnie miesięczne wynagrodzenie wg Goldman Recruitment Salary Survey, 2013:
• osoby posiadającej kwalifikację ACCA – 20 200 zł
• osoby w trakcie uzyskiwania kwalifikacji – 11 500 zł